Květiny a bylinky – naše největší inspirace

Vítejte u našeho nového příspěvku, kterým slibujeme, že od teď budeme blogovat pravidelně :). Chceme vás nechat nahlédnout do procesu našeho mýdlového tvoření, informovat a třeba i poučit vás o bylinkách a různých ingrediencích, i o tom, jak a kde naše mýdla vyrábíme a především z čeho, a také o tom, jak žijeme a co nás vlastně pohání dopředu.

DSC_3370V tomto novém příspěvku chceme nechat mluvit především obrázky. Věnujeme jej kráse bylin a květin, které jsou vlastně důvodem, proč jsme mýdla začali vyrábět.

Žijeme obklopeni květinami a bylinami odmalička – ať už na loukách na venkově nebo na horách, nebo na zahrádce u babičky a dědy, doma, rodičů, kamarádů… Neustále nás fascinuje jejich dokonalost, která vznikne z jednoho malého semínka, jejich rozmanitost, vůně a hlavně jejich účinky. Nejenže jsou balzámem na duši, kdy i obyčejná kytička posbíraná na mezi udělá obrovskou radost, ale mají tolik využití! Aromatické bylinky a kvítky použijete pro ochucení jídla, jako čaj, do sirupů, jako voničky do skříní, květinky jako ozdobu pokrmů, kosmetických výrobků… A co teprve samotné jejich účinky! Není fascinující, že v bylinkářství naleznete rostlinku na každý neduh?

DSC_3403Sbírání bylin, jejich sušení a studování jejich účinků se věnujeme dlouhá léta, “babky kořenářky” jsou i v našem blízkém okolí. Sbíráme bylinky na čaj a letos jsme se pustili do velkovýroby sirupů (o obojím jindy), používání bylin do kosmetiky bylo tedy jen logickým vyústěním naší vášně. Bylinky sbíráme ve volné přírodě nebo si je sami pěstujeme, do kosmetiky používáme kupované pouze ty druhy, které se v přírodě už bohužel moc nevyskytují, dají se těžko sbírat, nebo jsou chráněné. Bylinky sušíme a drtíme na prášek, kterým mýdla barvíme, sušené bylinky používáme jako zdobení a samozřejmě bylinky macerujeme v olejích (o tom také v některém z budoucích příspěvků). Ty přidáváme do mýdlové hmoty až na konci, aby se zachovaly při mýdlovém procesu všechny jejich účinné látky.

Nechte se fascinovat kouzlem bylinek květoucím v létě. I z fotek číší jejich neskonalá energie…

– Veronika

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s